WSPARCIE SZPITALI W EPIDEMII Koronawirus COVID-19
- szycie maseczek i WYTWARZANIE przyłbic

Ekspresowo uruchomiliśmy akcję szycia ponad 1000 szt. maseczek ochronnych na naszej szwalni edukacyjnej oraz zmodyfikowaliśmy i produkujemy przyłbice ochronne z poliwęglanu (obecnie 750 szt, mamy możliwości do 2000 szt w dwóch modelach.). Obecnie wprowadzamy drugi model przyłbic na bazie projektu open source Prusa 3D. Skontaktowaliśmy się ze szpitalami oraz oddziałami, które są w potrzebie i realizujemy mikrologstykę dostaw. Wparliśmy już kilkanaście szpitali w Małopolsce.

 

Drodzy medycy, lekarze oraz krakowianie.  

 

INFORMACJE O AKCJI WSPARCIA 

 

Fundacja Inteligentna Małopolska dzięki wsparciu darczyńców instytucjonalnych i indywidualnych oraz drużyna makerów (wytwórców i projektantów) FabLab Małopolska od kilku tygodni wszelkimi możliwymi środkami oraz zdolnościami wytwórczymi wspiera lokalne oddziały szpitalne i medyczne w dobie rozwijającej się epidemii koronawirusa COVID-19. Zapotrzebowanie jest ogromne!

 

Przyłbice i maseczki trafiły do: Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, Wojskowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Centrum Medycznego Ujastek, Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla., Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Narutowicza, Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach.

 

Nasza edukacja i prototypowanie się zatrzymała, ale nie mogliśmy pozostać obojętni na fakty, szpitale i oddziały medyczne w związku z brakami zapasów środków ochrony osobistej poszukują każdego źródła. Mamy nadzieję, że choć trochę wesprzemy prawdziwych bohaterów obecnej sytuacji. Dziękujemy FabLabowym pracownikom, za samoorganizację pomimo trudności. Dziękujemy wszystkim za wsparcie wolontariackie, w tym ze strony pracowników MARR oraz otwartość firm dostarczających materiały.

 

TO jeszcze nie koniec! Poniżej znajdziecie informacje jak się angażujemy oraz jak możecie pośrednio wesprzeć nasze działania.

 

JAK POMAGAMY?

 

- pracowniczo i wolontariacko szyjemy maseczki ochronne (kupujemy i organizujemy materiały, szyjemy ) info od/do grupy szyjącej maseczki

Urszula Młodnica-Kornaś urszula.mlodnicka@fablabmalopolska.pl

- przeprojektowaliśmy przyłbice i wycinamy na ploterze laserowym szyby ochronne, składamy i drukujemy również mocel Prusa open source 3D (tniemy, składamy, organizujemy logistykę dostaw  info od/do grupy laserowej oraz druku 3D 

Grzegorz Belica grzegorz.belica@fablabmalopolska.pl

- obecną partię i ich koszty realizacji pokrywamy dzięki wsparciu sponsorskiemu darczyńców instytucjonalnych i indywidualnych. Dziękujemy:* 

- według listy zapotrzebowań gotowe pakiety trafiają na oddziały szpitalne

 

W pierwszej kolejności wsparcie otrzymają publiczne jednostki medyczne.

W kwestiach dostaw prosimy kontakować się pod mailem barbara.grodowska@marr.pl

 

Niestety nasza Fundacja nie posiada środków finansowych na wsparcie, wspieramy naszą pracą, kontaktami i umiejętnościami.

 

 

JAK TY MOŻESZ WESPRZEĆ AKCJĘ i FUNDACJĘ?

 

W miarę naszych możliwości będziemy starali się zorganizować jak najwięcej materiałów, przekazać maseczki oraz przyłbice do jak największej ilości placówek medycznych. Pracujemy w małej, ochronnej grupie, zdalnie oraz dystrybuując materiały. 

 

Dlatego osoby lub firmy, które chciałyby wesprzeć finansowo całą akcję oraz to aby Fundacja mogła jak najdłużej organizować mateirały i pracę. Zachęcamy i prosimy o dobrowolną wpłatę na konto Fundacji Inteligentna Małopolska

90 1020 2892 0000 5902 0665 2400 z dopiskiem ”Przyłbice i maseczki” - darowizna.

 

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, mamy nadzieję ze gdy wszystko się uspokoi, wszystkich darczyńcow będziemy mogli nadal edukować i pokazywać jak technika, zdolności techniczne i ludzie z pasją do tworzenia mogą być istotni w przyszłości. Całujemy, oczywiście wirtualnie;)

 

Będziemy na bieżąco informować o podejmowanych działaniach. Dbajcie o siebie, jesteśmy w kontakcie.

 

AKTUALNY STAN I KROKI W AKCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ: 

https://www.fablabmalopolska.pl/aktualizacja-informacji-o-akcji-wsparcia-gdzie-dotarly-srodki-kto-wspiera-dolaczaja-krakowscy-makerzy%21

23 marca 2020