pracownia krawiecka fablab, fablab malopolska, szycie, bernina, warsztaty krawieckie

Warsztatowe ferie w FabLab Małopolska 
27.01 - 07.02 cyklicznie 10:00-13:00

 

Zapraszamy na warsztatowe Ferie w FabLabie! 

 

Wspólnie stworzymy poszewki na poduszki, mydło, migającą lampkę, guziki na drukarce 3D, worko-plecak i indywidualną naszywkę.

W każdym tygodniu Ferii w FabLabie poznacie z nami pięć pracowni w FabLab Małopolska. W pracowni krawieckiej uszyjemy na maszynach haftowane poszewki na poduszki, woreczki i worko-plecaki. W pracowni projektowej i druku 3D poznamy tajniki projektowania w QCAD, wydrukujemy guziki i wygrawerujemy naszywkę. W pracowni modelarskiej zbudujemy drewniane pudełka na wykonane mydła zapachowe. 

A w pracowni elektronicznej będziemy lutować i składać migające lampki, które doczepimy do worko-plecaka i nawet zimową nocą będziemy bezpieczni na drodze.

 

Szczegóły uczestnictwa w warsztatach w FabLabie w okresie ferii:

 

Dla Kogo: dla każdego śmiałka, który ukończył 7 lat oraz rodziców, chcących spędzić razem kreatywny czas.

Terminarz spotkań:

I tydzień ferii od 27.01.2020 (poniedziałek) do 31.01.2020 (piątek) codziennie w godzinach 10.00 – 13.00

II tydzień ferii od 03.02.2020 (poniedziałek) do 07.02.2020 (piątek) codziennie w godzinach 10.00 – 13.00

Cena biletu na 1 dzień warsztatowy – 50zł/osobę

Cena karnetu na cały wybrany tydzień Ferii warsztatowych w FabLabie – 225zł/osobę

Liczba miejsc: 10 na każdy warsztat

 

Rejestracja, jak się zapisać?

1. Wyślij zgłoszenie o chęci udziału w kursie na adres mailowy: fablab@fablabmalopolska.pl

2. W odpowiedzi otrzymasz wytyczne do realizacji przedpłaty, zapłaty za uczestnictwo i szczegóły organizacyjne

- o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

 

Ramowy plan tygodnia Ferii w FabLabie:

1. Szyjemy haftowaną poszewkę na poduszkę

Zapoznamy się z maszynami do szycia i dowiemy się jak rozpoznawać różne rodzaje tkanin. Maszynami wyhaftujemy wzory na tkaninie i stworzymy własne poszewki na poduszki.

2. Tworzymy mydło Samodzielnie zrobimy mydło w wybranym kolorze i zapachu. Uszyjemy też woreczek na nie oraz zbudujemy drewniane pudełko, by można je było podarować na prezent.

3. Drukujemy na drukarkach 3D i projektujemy workoplecak. Nauczymy się projektować w QCAD . Zaprojektujemy i wydrukujemy guziki do workoplecaków, które będziemy szyli na maszynach.

4. Grawerujemy na ploterze laserowym i szyjemy workoplecak. Zaprojektujemy w programie QCAD i wygrawerujemy na ploterze laserowym indywidualne naszywki, które przyszyjemy do naszych workoplecaków.

5. Lutujemy i składamy migające lampki. Zgłębimy tajniki elektroniki - będziemy lutować przewody, składać części i stworzymy migające lampki.

 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Zadzwoń 665770994 lub 665770995, napisz do nas na Messengerze lub na fablab@fablabmalopolska.pl albo przyjdź do nas! Zapraszamy codziennie od 10.00 do 18.00, oprowadzimy po wszystkich pracowniach, pokażemy nasze dzieła i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.W każdym tygodniu Ferii w FabLabie poznacie z nami pięć pracowni w FabLab Małopolska. W pracowni krawieckiej uszyjemy na maszynach haftowane poszewki na poduszki, woreczki i workoplecaki. W pracowni projektowej i druku 3D poznamy tajniki projektowania w QCAD, wydrukujemy guziki i wygrawerujemy naszywkę. W pracowni modelarskiej zbudujemy drewniane pudełka na wykonane mydła zapachowe. A w pracowni elektronicznej będziemy lutować i składać migające lampki, które doczepimy do workoplecaka i nawet zimową nocą będziemy bezpieczni na drodze.

16 stycznia 2020