T-SHIRTOWE HAFTOWANIE, CZYLI HAFT NA PODKOSZULKU – SPOTKANIE Z BERNINĄ (18.05.2019)

To już trzecie spotkanie z tajnikami haftu – po nim projektowanie wzorów graficznych będzie łatwiejsze. Nauczycie się projektować z wykorzystaniem oprogramowania dedykowanego hafciarkom Bernina. Ponadto, czeka Was wyzwanie: w sobotę będziemy pracować z wymagającym materiałem, jakim są dzianiny wykorzystywane do szycia t-shirtów. 
 

KAŻDY UCZESTNIK WYKONA SAMODZIELNIE PROJEKT HAFTU I WYHAFTUJE GO NA WŁASNYM PODKOSZULKU


KIEDY? W sobotę, 18.05.2019 o godz. 10:00, czas trwania do 4,5h.

 

FORMA: Spotkanie składa się z dwóch części:

 • Teoretycznej (do 90 min): charakterystyka i zastosowanie hafciarek, oprogramowanie umożliwiające tworzenie własnych projektów (BERNINA Customizer, BERNINA Editor Plus, BERNINA Designer Plus), klasyfikacja tkanin ze względu na możliwości ich ozdabiania, stabilizacja materiału 
  w hafcie.
 • Przerwa (do 10 min).
 • Praktycznej (do 180 min): wykonanie haftu na własnym podkoszulku (bawełna, stretch), wybór wzoru z bazy hafciarskiej, jego modyfikacja, zaprojektowanie własnego napisu, właściwy dobór stabilizatora, prawidłowe upięcie tkaniny, samodzielne wykonanie haftu.
 • Jeżeli czas pozwoli uczestnicy kursu wykonają haft na podstawie własnego projektu graficznego w wersji automatycznej i ręcznej.
  UWAGA: Z uwagi na ilość uczestników oraz stopień skomplikowania grafik, które miałyby zostać zaprojektowane przez kursantów, możliwość wykonania wzoru może zostać rozłożona na 1-2 kolejne spotkania.
 • Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku od 16 lat. Osoby niepełnoletnie samodzielnie uczestniczące w zajęciach prosimy, aby ich rodzic wypełnił na miejscu oświadczenie.
 • Maksymalna ilość uczestników: 10 osób. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.
  CENA: 25 zł / osobę

 

OSOBA UCZESTNICZĄCA PO RAZ PIERWSZY W CYKLU HAFTUJ Z BERNINĄ OTRZYMA 50% RABATU NA SZKOLENIE STANOWISKOWE DOTYCZĄCE HAFCIARKI.


JAK SIĘ ZAPISAĆ? 

 1. Wyślij swoje zgłoszenie na adres: ewa.pasinska@fablabmalopolska.pl - podając tytuł „SPOTKANIE Z BERNINĄ 3”, imię i nazwisko oraz numer telefonu. 
 2. Jeśli wciąż jest wolne miejsce, dostaniesz maila zwrotnego z prośbą o uiszczenie opłaty oraz przesłanie mailowo potwierdzenia przelewu. 
 3. Termin przesyłania zgłoszeń i uregulowania opłaty mija 17.05.2019 r. o godz. 15:00

 

Dane do przelewu:
Fundacja „Inteligentna Małopolska”
nr konta: 90 1020 2892 0000 5902 0665 2400 
tytuł przelewu: PK-18-05-2019


PROWADZĄCY:
przedstawiciel firmy BMD POLSKA s.c. dystrybutora generalnego marki BERNINA.

15 maja 2019