ŚWIĄTECZNE ŁAPACZE SNÓW Z MAKRAMY (19.11.2019 r.)

Świąteczna edycja łapaczy snów! Zapraszamy do wspólnego plecienia w radosnej atmosferze i ozdabiania własnego talizmanu przynoszącego spokój i świąteczną radość! Ręcznie wykonane naturalne i etniczne dekoracyjne makramy, ocieplą każde cztery kąty. Łapacze snów –to amulety Indiańskich plemion Ameryki Północnej. Wieszano je nad posłaniem i miały za zadanie łapać wszystkie sny, które przechodziły przez amulet. Gęsta sieć splotów zatrzymywała koszmary i sny złych znaków, unicestwiając je na zawsze, przy pierwszych promieniach słońca. Noce coraz dłuższe więc zadbajmy o dobry, spokojny sen ;) Naturalne kolory i materiały takie jak np. drewno i bawełniany sznurek, pozytywnie działają na nasze zdrowie i samopoczucie. Połączymy je techniką Makramy – czyli znaną już od starożytności ozdobę wiązaną. Sztukę wiązania sznurków za pomocą samych rąk : bez użycia igieł, szydełka czy drutów, wykonanych przez odpowiedni sposób wiązania, nawijania czy skręcania. Wystarczy znajomość 2 podstawowych splotów by twórczo działać. 
 
KIEDY?
19 Listopada
Godziny: 18:00 – 20:00
 
DLA KOGO?
•    Na warsztaty zapraszamy dzieci i dorosłych, chętnych nauczyć się czegoś nowego
•     Pracujemy w grupie liczącej maksymalnie 20 osób.
 
CENA?
40zł za zajęcia. W cenie zapewniamy wszystkie materiały do wykonania ozdoby - zimowego amuletu.
 
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1.    Wyślij swoje zgłoszenie na adres: paulina.jordan@fablabmalopolska.pl - podając tytuł „Świąteczne łapacze snów z makramy”, imię i nazwisko oraz numer telefonu. 
2.    Dostaniesz maila zwrotnego z prośbą o uiszczenie opłaty oraz przesłanie mailowo potwierdzenia przelewu. Jeżeli zabraknie miejsc zaproponujemy Ci inny termin.
3.    Termin przesyłania zgłoszeń i uregulowania opłaty mija 18.11.2019 r. o godz. 16:00
4.    Przesłanie mailem potwierdzenia wpłaty na konto jest WARUNKIEM KONIECZNYM UCZESTNICTWA.
 
Dane do przelewu:
Fundacja „Inteligentna Małopolska”
nr konta: 90 1020 2892 0000 5902 0665 2400 
tytuł przelewu: Świąteczne łapacze snów z makramy

12 listopada 2019