SERCE OD SERCA (13.03.2019)

FabLab Małopolska zauważa ważne inicjatywy – kolejny raz wspieramy projekt SERCE OD SERCA.  W ramach akcji młodsi i starsi, doświadczeni i nowicjusze uszyją poduszki rehabilitacyjne dla pacjentów po mastektomii. Rola poduszeczek w kształcie serca jest bardzo istotna. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Może ona łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Pragniemy, by każdy pacjent po zabiegu mastektomii miał dostęp do poduszeczki – serca.

 

ZAPRASZAMY WAS 13 MARCA 2019 PRZEZ CAŁY DZIEŃ – BĘDZIEMY WYCINAĆ SZABLONY, ZSZYWAĆ, WYPEŁNIAĆ KULKĄ SILIKONOWĄ I ZASZYWAĆ, A TO WSZYSTKO W MIŁEJ ATMOSFERZE  I Z WYKORZYSTANIEM PIĘKNYCH TKANIN.

 

  • Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny. Zapraszamy do wsparcia projektu SERCE OD SERCA. Możecie podarować nam swój czas i zaangażowanie lub przekazać tkaniny bawełniane (nowe i wyprane) oraz kulkę silikonową. Będziemy do Waszej dyspozycji od godziny 10.00 do 18.00.

 

  • Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Osoby niepełnoletnie (do 16 roku życia) prosimy o przybycie z opiekunem, młodzież od 16 roku życia prosimy, aby rodzic wypełnił oświadczenie znajdujące się w regulaminie FabLabu jako załącznik 2b.

 

  • Osoby posiadające umiejętność szycia na maszynie wieloczynnościowej i związane już z projektem prosimy o przesłanie maila z orientacyjnymi godzinami wsparcia naszego wydarzenia. Pozwoli nam to dobrze wykorzystać Wasz czas – mamy nadzieję, że chętnie wesprzecie nas w organizacji spotkania.  

 

  • Napiszcie do nas na adres: ewa.pasinska@fablabmalopolska.pl.


PROWADZĄCY:
Ewa Pasińska, koordynator projektu SERCE OD SERCA w regionie małopolskim.

 

20 lutego 2019