fbpx
 
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2022/03/Fablab_Ukraina_v1_banner-3-1.png

O AKCJI

Osoby przybywające do Polski potrzebują, oprócz wsparcia socjalnego, zapewnienie sobie i swoim podopiecznym godziwego bytu. Są to często osoby z wysokimi kwalifikacjami w swojej dziedzinie, które z dnia na dzień musiały zrezygnować ze stałego źródła przychodu. Wierzymy, że udostępnienie im miejsca i maszyn na wykonywanie własnej pracy sprawi, że będą mogli utrzymać przynajmniej w jakimś stopniu ciągłość zawodową. Bez konieczności zmiany kwalifikacji lub pracy poniżej ich poziomu, będą mogli świadczyć usługi na rzecz swoich rodaków, dla których będą one bezpłatne.

W związku z toczącą się wojną na Ukrainie chcemy otworzyć naszą przestrzeń FabLabu dla osób, które przed tą wojną uciekły do Polski i tutaj budują swoją historię od początku – udostępnić przestrzeń do działania, dać pracę i wspólnie działać dla dzieci i dorosłych z Ukrainy, którzy są naszymi gośćmi w Polsce.

Dlatego też postanowiliśmy uruchomić centrum wsparcia zatrudnienia osób z Ukrainy.

JAK CHCEMY TO ZROBIĆ?

Chcemy wesprzeć osoby z przybyłe do nas z Ukrainy i stworzyć warunki umożliwiające im uzyskanie przychodów i podniesienie ich kwalifikacji. Chcemy oddać naszą przestrzeń i nasze maszyny w ręce osób z Ukrainy po to, aby mogły świadczyć usługi na rzecz innych firm czy osób, za które będą dostawać wynagrodzenie.

Ми хочемо допомогти вам знайти роботу. Тому потрібна деяка інформація про вас. Будь ласка, заповніть форму нижче та надішліть її нам, і ми обов’язково зв’яжемося з вами. Можливо, ми зможемо зробити щось приємне разом.

JAKIE USŁUGI MOŻE ŚWIADCZYĆ NASZ PODOPIECZNY?

To kwestia bardzo indywidualna.
W oparciu o wypełnioną ankietę przeprowadzamy wywiad i wspólnie decydujemy co możemy razem zrobić. Jak na przykład z panią Vitą - krawcową z Czernichowa, z którą stworzyliśmy centrum poprawek krawieckich.
Dodatkowo osoby posiadające kompetencje w specjalizacjach tj. prawo, psychologia będą mogły skorzystać z udostępnionych pomieszczeń i świadczyć bezpłatne usługi na rzecz swoich rodaków.

JAK MOŻESZ NAS WESPRZEĆ?

WPŁAĆ DAROWIZNĘ NA

  • wynagrodzenie naszych podopiecznych, 
  • niezbędne materiały, 
  • pokrycie kosztów szkoleń podnoszących ich kwalifikacje

Wszystkie osoby, które podejmą pracę w ramach niniejszej inicjatywy, otrzymają wynagrodzenie, a świadczone przez nich usługi dla ich rodaków będą bezpłatne.

PODZIEL SIĘ ZASOBAMI

Możesz zaoferować pracę naszym podopiecznym?

Dysponujesz przestrzenią biurową? Sprzętem, komputerami? 

A może masz inny pomysł?

Wypełnij poniższą ankietę i dołącz do nas! 

Może wspólnie uda nam się zrobić coś dobrego:)

https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2021/06/Fablab_BPawlik_prev-84.jpg
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot-2022-03-25-at-11.41.45.png
KONTAKT
ul. Królewska 65A, 30-081 Kraków
665 770 994 lub 665 770 995
Pn- Pt: 8:00 - 17:00 a czasem do wieczora 🙂
PRZYDATNE LINKI
Newsletter