fbpx
 

IDEA PROJEKTU

Projekt “Kocham Polskę od małego!” ma na celu kształtowanie świadomości
i postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Naszymi działaniami zamierzamy wspierać wychowanie patriotyczne uczniów, rozbudzać ich ciekawość oraz poczucie dumy i przynależności narodowej.
Celem projektu będzie także wspieranie takich wartości jak wolność, niepodległość oraz poszanowanie Ojczyzny poprzez znajomość symboli narodowych i szacunek do nich. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.

Projekt skierowany jest do klas szkół podstawowych i średnich z województwa małopolskiego.

https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2023/09/Projekt-bez-nazwy-1.png
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2023/09/Projekt-bez-nazwy-3.png

WARSZTATY
Z SZYCIA FLAG

Na warsztatach dzieci będą poznawać symbole narodowe, dowiadywać się co to jest patriotyzm, Ojczyzna i w jaki sposób można wyrażać do Niej szacunek.
W części praktycznej dzieci samodzielnie, z użyciem maszyn w naszej Pracowni Krawieckiej uszyją prawdziwą flagę Polski. Nie we wszystkich polskich domach jest flaga narodowa, a samodzielne jej uszycie da uczestnikom powód do dumy i satysfakcji oraz “wyposaży” ich domy w ten symbol na lata.

KONKURS - ŚWIĘTO FLAGI

Dziękujemy za zgłoszenia! Wyniki konkursu ogłosimy 27.05.2024r.

REGULAMIN KONKURSU

SURVIVAL

Zapraszamy na zajęcia Survivalowe, które zrealizujemy z udziałem wykwalifikowanej kadry, kursy będą dostosowane poziomem zaawansowania do wieku dzieci i młodzieży z terenu Małopolski – zgodnie z podstawą programową Edukacji do bezpieczeństwa. Podczas zajęć zostaną omówione – zasady zachowania i odpowiedniej reakcji w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i życia oraz w stanach nadzwyczajnych, bezpieczeństwa państwa, edukacji obronnej, pierwsza pomoc przedmedyczna, organizacja działań ratowniczych oraz zajęcia w terenie – budowanie szałasów, rozpalanie ogniska, praca z mapą i kompasem, rywalizacje grupowe, marszobieg z zadaniami i wiele innych atrakcji.
DATA I GODZINA: 14.10.2023r. lub 15.10.2023r., od godziny 9:00 do 15:00
MIEJSCE: Lasek Krzyszkowicki – Wieliczka – zbiórka przy szlabanie od ul. Blacharskiej
UWAGI: Prosimy o zapewnienie dzieciom prowiantu we własnym zakresie.

https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2023/09/Projekt-bez-nazwy-2.png
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2023/10/Projekt-bez-nazwy.png

BIEG PRZEŁAJOWY NA ORIENTACJĘ Z ZADANIAMI

Zapraszamy do udziału w Wydarzeniu Sportowym KOCHAM POLSKĘ OD MAŁEGO, czyli rywalizacji w biegu przełajowym na orientację z zadaniami!
Bieg odbędzie się w dniach 18.11 oraz 19.11.2023r. od godziny 9:30 w Lasku Krzyszkowickim. Zawodnicy zgłaszają się do biura zawodów najpóźniej 15 minut przed swoim startem. Na miejscu dostają mapę i zwrotny chip. Klasyfikacja – za zaliczenie przynajmniej 3 punktów kontrolnych. Każdy zespół dostanie również zadanie z survivalu lub z pierwszej pomocy. 
By wystartować w biegu należy zgłosić się parami lub zespołami – każdy zawodnik z zespołu musi stawić się razem przy każdym punkcie kontrolnym oraz na mecie. Uczestnictwo w Wydarzeniu osób nieletnich odbywać się może tylko za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.  Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne
z zaakceptowaniem regulaminu wydarzenia. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do znajomości i pełnego przestrzegania niniejszego Regulaminu.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2023/10/Logo-Malopolska-320x166.png
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2021/08/FIM-320x121.png
KONTAKT
ul. Królewska 65A, 30-081 Kraków
665 770 994 lub 665 770 995
Pn- Pt: 8:00 - 18:00, a czasem do wieczora!
PRZYDATNE LINKI
NEWSLETTER