Czy zastanawia Cię jak będzie wyglądał świat za 5, 10 czy nawet 30 lat?
Podejmij wyzwanie!
Weź udział w projekcie InnoMaker FUTURE.
Stwórz prototyp produktu lub usługi przyszłości i weź udział w konkursie.
Czy powyższe opisy coś Wam przypominają? Nam też:) W nawiązaniu do roku Stanisława Lema wybitnego pisarza, futurologa, którego pomysły stały się rzeczywistości chcemy zaprosić Was do projektu INNOMAKER FUTURE.
Celem projektu jest wymyślenie produktów lub usług, które być może staną się częścią rzeczywistości za 5, 10, a może nawet za 30 lat i stworzenie ich prototypów. Brzmi abstrakcyjnie?
Bez obaw, wszystkich uczestników przeszkolimy oraz udostępnimy FabLab Małopolska na czas prototypowania.
1. Warsztaty “Design Thinking”, na których dowiecie się jak tworzyć produkty lub usługi.
Na tym etapie zostają wykreowane pomysły na usługi lub produkty w przyszłości.
Karolina Perrin
Projektant produktów i przestrzeni edukacyjnych, z dużym doświadczeniem współpracy na granicy designu, nauki i technologii. Autor wystaw interaktywnych w Centrum Nauki Kopernik i Morskim Centrum Nauki.
2. Warsztaty “Logistyka prototypowania”, na których nauczycie się tworzyć prototypy, dobierać materiały i testować swoje rozwiązania.
W przypadku prototypów funkcjonalnych, technicznych, czy też mechanicznych do projektowania należy podejść od strony inżynieryjnej, co oznacza dokładne zwymiarowanie wszystkich krawędzi projektu. Do tego celu używane są takie programy jak Fusion 360, AutoCad czy SolidWorks. Na zajęciach omówimy ten pierwszy
W tej sekcji omówimy techniki tworzenia prototypów dostępne w kreatywnej przestrzeni Fablab Małopolska. Dowiesz się w jaki sposób z plików projektów 2D i 3D przygotowanych wcześniej stworzyć fizyczny model Twojego pomysłu.
Piotr Kozera
Maker, konstruktor, designer. Powie Ci wszystko na temat druku 3D. Jeśli masz zwariowany pomysł na własny produkt, ale nie wiesz jak zabrać się za jego wykonanie jest dobrą osobą do rozmowy.
Na tym etapie przejdziemy do części praktycznej i wykonamy swoje prototypy. Dlatego każdy z uczestników odbędzie szkolenie stanowiskowe w wybranej pracowni FabLaB Małopolska. Po odbytych szkoleniach uczestnicy będa mogli wykonać swoje prototypy u nas w FabLabie i zgłosić je do konkursu. Aby to zrobić należy wypełnić kartę opisu będącego załącznikiem nr 1 do Regulaminu. Karta do pobrania również tutaj.
Gotowe prototypy wezmą udział w konkursie prac, w którym 3 zwycięzców wyłoni Komisja Oceniająca z złożona z przedstawicieli środowisk twórczych instytucji otoczenia biznesu.
Projekt w realizacji przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.