Co w ziemi piszczy? Na to i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć na naszej półkolonii! Razem między innymi wydrukujemy robaki na drukarkach 3D, zbudujemy własne ogródki, zafarbujemy tkaniny i przeprowadzimy doświadczenia, by jeszcze lepiej poznać naszą planetę. Codziennie odkryjemy kawałek naszej zielonej okolicy, gdzie będzie dużo ruchu i uśmiechu, a popołudniami podążymy za swoimi pasjami realizując własne projekty.

 

POWIETRZE

Wyruszamy na przygodę, by odkryć to co niewidzialne!

Codzienne warsztaty na pewno dostarczą nam wielu cennych wskazówek do zgłębienia tematu POWIETRZA. Uszyjemy latające stwory, zbudujemy domki dla owadów, nie zabraknie też  druku 3D i elektroniki. Będziemy także odkrywać naszą zieloną  okolicę podczas zajęć w terenie, a popołudniami zrealizujemy projekty według własnych pomysłów.

 

ZIEMIA

 • WIEK: zapraszamy wszystkich śmiałków od 6 do 13 lat.
 • CZAS: startujemy codziennie (poniedziałek - piątek) o godzinie 8.00, a kończymy o 17.00 
 • MIEJSCE: zaczynamy i kończymy każdego dnia w FabLabie na ul. Królewskiej 65a, a w ciągu dnia będziemy też wędrować do pobliskich parków.
 • WYŻYWIENIE: sprawdzona firma cateringowa zapewnia dla nas pełne wyżywienie (II śniadanie, obiad, podwieczorek) dostarczone w jednostkowych opakowaniach.
 • UBEZPIECZENIE: każdy uczestnik ma wykupione ubezpieczenie NNW.
 • BEZPIECZEŃSTWO: półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

 


 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • 5 dni kreatywnej przygody w godzinach 8:00 - 17:00

 • Codzienne warsztaty w pracowniach FabLabu (wszystkie wytwory swojej pracy uczestnicy zabierają ze sobą) i kreatywności na świeżym powietrzu.
 • Wyprawę do lasu i leśne warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza
 • Wyżywienie (II śniadanie, obiad, podwieczorek) dostarczone przez sprawdzoną firmę cateringową.
 • Warsztaty w małych grupach - do 10 osób.
 • Wykwalifikowaną kadrę.
 • Bezpieczeństwo (półkolonie zgłoszone do MEN).
 • Ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika.
 • Świetną zabawę!

 


 

ZAPEWNIAMY

Zgłoś chęć uczestnictwa w półkoloniach już dzisiaj poprzez formularz i wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł. 
Pozostałą kwotę wpłać do 2 tygodni przed rozpoczęciem turnusu na konto FabLab Małopolska lub osobiście w FabLabie. 

 


 

Fundacja Inteligentna Małopolska
ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
numer rachunku bankowego: 
90 1020 2892 0000 5902 0665 2400

 


 

649 zł - udział w I turnusie półkolonii wraz z wyżywieniem

599 zł - udział w II turnusie (lub kolejnym) półkolonii wraz z wyżywieniem

599 zł - udział w półkolonii wraz z wyżywieniem dla 2 (lub kolejnego) dziecka

 


 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Zadzwoń 665770994 lub 665770995, napisz do nas na Messengerze lub na fablab@fablabmalopolska.pl

 


 

PRZYDATNE DOKUMENTY DO POBRANIA

ZAPISY

DANE DO PRZELEWU

KOSZT

KONTAKT

GALERIA

Oj, będzie iskrzyło na tym turnusie;) 

Własna lampa, świecące breloki z drukarek 3D i wyścigi drewnianych samochodów to tylko niektóre nasze pomysły na zgłębienie tematu OGNIA. Oczywiście nie zabraknie odkrywania naszej zielonej okolicy podczas zajęć w terenie, a popołudniami zrealizujemy projekty według własnych pomysłów. 

Będzie ogień! - obiecujemy;)

Każdy turnus to 5 dni kreatywnych zajęć w FabLabie. Działamy w godzinach 8.00 - 17.00 (pierwsza i ostatnia godzina to czas na  indywidualną pracę nad swoimi projektami makerskimi przy wsparciu instruktorów pracowni:)).

OGIEŃ

ZGŁOŚ SIĘ

ZGŁOŚ SIĘ

ZGŁOŚ SIĘ

ZGŁOŚ SIĘ

Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie dynamicznie się zmienia, a co za tym idzie pod znakiem zapytania stoi wiele planów na najbliższy czas, również tych wakacyjnych.

 

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną. Ostatnie komunikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju dają nam dużą nadzieję na organizację półkolonii na takich samych zasadach jak w ubiegłym roku - stacjonarnie. Jesteśmy przygotowani na organizację półkolonii w stanie podwyższonego reżimu sanitarnego - dezynfekcja powierzchni, małe 10 osobowe grupy uczestników, częste mycie rąk, posiłki dostarczane w jednostkowych opakowaniach, każdego dnia realizacja części programu na świeżym powietrzu. Będziemy działać zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami, w związku z czym bierzemy pod uwagę możliwość wprowadzenia aktualizacji w programie. O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować. 

 

Jeśli jednak organizacja półkolonii w formie stacjonarnej nie będzie możliwa zaproponujemy Państwu udział dzieci w zajęciach online wraz z dostarczeniem pakietów materiałów do realizacji, przesunięcie wpłaty na zajęcia semestralne lub zwrot poniesionych kosztów.

 

KORONAWIRUS

LABIE W FABLABIE mówimy stanowcze NIE!

I mając w pamięci zeszłoroczne uśmiechy uczestników naszych półkolonii już nie możemy doczekać się wakacji!

Pędzimy, więc do Was z naszymi pomysłami na tegoroczne lato!

Każdego dnia zgłębimy tajniki jednej z FabLabowych pracowni, aktywnie spędzimy czas odkrywając zielone okolice FabLabu, wyruszymy na całodzienną wyprawę do lasu i kreatywnie popracujemy nad indywidualnymi projektami. Zajęcia stolarskie, projektowanie 3D, szycie na maszynie, leśne warsztaty, eksperymenty i wiele, wiele innych przygód dla wszystkich dzielnych śmiałków. Czeka nas dużo kombinowania, majsterkowania i konstruowania, a przy tym mnóstwo radości i hałasu. Podczas wszystkich tegorocznych warsztatów będziemy zgłębiać temat ŻYWIOŁÓW z podziałem na 3 programy:

 • Powietrze

 • Ziemia

 • Ogień

Sami uwielbiamy uczestniczyć w leśnych wyprawach, spacerować po łąkach i oglądać chmury między drzewami. Razem z Centrum Edukacji Ekologicznej “Symbioza” w Lesie Wolskim zabierzemy uczestników półkolonii na całodzienną wyprawę do lasu i zgodnie z odkrywanym żywiołem weźmiemy udział w prelekcji, leśnych warsztatach, zbudujemy bazy i będziemy obserwować życie lasu. 

TERMINARZ

PLAN DNIA

EN