pracownia krawiecka fablab, fablab malopolska, szycie, bernina, warsztaty krawieckie

PIERWSZE KROKI W MODELARSTWIE LOTNICZYM
- WARSZTAT WIECZOROWY (19.03.20)

Dla wszystkich pasjonatów modelarstwa w szczególności lotniczego, przygotowaliśmy wieczorowy kurs podstaw tworzenia modeli latających! Podczas spotkania poznasz bazowe techniki manualne oraz projektowe niezbędne do rozpoczęcia przygody z modelami "zrób to sam". Skorzystamy również ze wsparcia projektowania CAD i plotera laserowego. Każdy z uczestników złoży swój własny analogowy model samolotu;) 

 

Gdzie i kiedy:FabLab Małopolska ul. Królewska 65a Kraków

19.03.20 czwartek w godzinach 18:00-21:00

BILETY DOSTĘPNE POD LINKIEM: https://evenea.pl/event/modelarstwo/

Czas trwania warsztatu: 3 godziny zegaroweLiczba miejsc ograniczona: 6

Cena biletu: 110 zł

Wszelkie materiały konstruktorskie organizator zapewnia w cenie kursu.

 

DLA KOGO? Dla dorosłych i młodzieży od 16 lat. Osoby niepełnoletnie samodzielnie uczestniczące w zajęciach prosimy o kontakt dominik.kulpiński@fablabmalopolska.pl w celu uzyskania dokumentów zgód formalnych. 

 

CZEGO RAZEM SIĘ NAUCZYMY:

Na zajęciach pod bacznym okiem naszego instruktora wykonamy model szybowca swobodnie latającego. Model jest wykonany klasycznie z bardzo lekkiego drewna balsa. Posiada skrzydło zbudowane z żeberek i wzmocnione dźwigarem. Nasz szybowiec okleimy w tradycyjny sposób papierem japońskim. Poznacie techniki i tajniki modelarskiego fachu. Model zaprojektowany w programie typu CAD wytniemy naszym ploterem laserowym. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia takiego urządzenia przy pracy. Przy każdej wykonywanej czynności możecie liczyć na fachową pomoc instruktora. Po skończonej pracy każdy z uczestników zabiera swoje dzieło ze sobą!

 

PROWADZĄCY: Dominik Kulpiński, wieloletni pasjonat modeli RC, konstruktor CAD, modelarz profesjonalista w zakresie dronów, fablabowy majster CNC 

19 lutego 2020