Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA współpracując z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, tworzy dedykowaną społeczeństwu małopolskiemu przestrzeń oraz usługi mające na celu pobudzenie jego kreatywności, transfer wiedzy przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnych narzędzi.  FabLab Małopolska, jest odpowiedzią na obserwowane zapotrzebowanie społeczności Małopolski oraz środowisk uczelnianych, startu`powych. Jest to idea łączenia tradycji z nowoczesnością.

Muzeum Inżynierii Miejskiej zostało powołane do istnienia 1 października 1998 roku przez Gminę Kraków, a jako siedzibę otrzymało zabytkowe hale najstarszej krakowskiej zajezdni tramwajowej.Początki Muzeum sięgają roku 1975, kiedy to podczas obchodów stulecia krakowskiej komunikacji miejskiej zrodziła się idea utworzenia w Krakowie muzeum komunikacji. 

Muzeum posiada oddział – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, znajdujący się przy Alei Pokoju 68 w Parku Lotników. Jest to plenerowa ekspozycja – park, w którym, dzięki interaktywnym doświadczeniom z zakresu akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki można, poprzez zabawę, poznawać prawa fizyki.

PARTNERZY FABLAB MAŁOPOLSKA

BERNINA szczyci się ponad 100-letnią tradycją. Od samego początku, aż do dzisiaj tworzy maszyny do szycia, które cieszą się wielką popularnością wśród ludzi którzy podobnie jak BERNINA w szyciu widzą wielką pasję i sposób spędzania wolnego czasu. BERNINA to gwarancja najwyższej precyzji mechanicznej i elektronicznej. Jakość, solidność, trwałość, niezawodność i bezawaryjność to jedne z wielu atutów firmy.

Firma COLOP Polska Sp. z o. o. od 1990r. jest oficjalnym dystrybutorem produktów COLOP, HERI, HORRAY oraz COLORIS. Posiada najdłuższe doświadczenie na rynku polskim w zakresie sprzedaży urządzeń laserowych, w tym: Universal Laser Systems. Ofertę wyróżnia bardzo szeroka gama produktów stemplarskich - pieczątki, tusze, długopisy z pieczątką, automatyczne numeratory, materiały do obróbki laserowej, a także innowacyjne urządzenia do produkcji pieczątek. Najwyższa jakość produktów oraz profesjonalna obsługa Klientów została potwierdzona certyfikatami jakości oraz licznymi, prestiżowymi nagrodami.

Polska firma ZMorph (wymawiany zee-morph) wywodzi swoją nazwę od greckiego słowa morphe, μορφή (forma, kształt, w dosłownym znaczeniu również formowanie, kształtowanie natury), które w naszym rozumieniu odnosi się bezpośrednio do procesu wytwarzania (materializacji) w procesie druku trójwymiarowego. Firma produkuje przystępne narzędzia druku 3D w technologii FFF (Fused Filament Fabrication) lub nakładania rozgrzanego plastiku, oferują wiele korzyści również architektom, rzeźbiarzom oraz wszelkiej maści projektantom.

Firma Rendos Multicopters funkcjonuje na rynku od 2014 roku. Główny obszar  działalności firmy to projektowanie, budowa od podstaw oraz wyposażanie w specjalistyczne urządzenia bezzałogowych statków powietrznych (dronów), których zastosowanie jest uzależnione jedynie od potrzeb Klientów. 

każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie

SOLIDEXPERT to Autoryzowany Dostawca rozwiązań SOLIDWORKS oraz MICROSOFT w zakresie CAD/CAM/CAE/PDM/ERP. Jako oficjalny dystrybutor SOLIDWORKS prowadzi również szkolenia z obsługi programów w Polsce. W ofercie firmy znajdują się również autorskie rozwiązania programistyczne i pomoc techniczna. Potwierdzeniem umiejętności i wiedzy pracowników firmy są nagrody przyznawane przez Dassault Systèmes, a także pozytywne opinie klientów.

Firma K.O.M.A. jest przedstawicielem firmy OLFA Corporation w Polsce i wyłącznym bezpośrednim importerem wyrobów tej firmy. Narzędzia OLFA przeznaczone do ręcznego cięcia różnorodnych materiałów, są znane w każdym warsztacie. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy, a pewne dziedziny tworzenia zmieniły nieodwracalnie. Produkty firmy OLFA, np. noże z ostrzem segmentowym, noże krążkowe czy maty samogojące stosowane są w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle gumowym, meblowym, tekstylnym, obuwniczym i wielu innych miejscach. K.O.M.A. to nie tylko dystrybutor popularnych narzędzi to firma będąca mecenasem wielu bliskich nam inicjatyw, np. Serce od serca.

EN