OFICJALNE OTWARCIE FABLAB MAŁOPOLSKA

17 października 2018 r. otworzyliśmy oficjalnie pierwszy FabLab Małopolska. Począwszy od 18 października zapraszamy wszystkich mieszkańców Małopolski do odwiedzenia nas w trakcie dni otwartych .

 

Sześć nowoczesnych pracowni: projektowa, krawiecka, modelarska, druku 3D, elektroniki i fotografii produktowej z nowoczesnymi urządzeniami, bogaty program warsztatów dla hobbystów, majsterkowiczów, artystów, inżynierów – od dzisiaj w Krakowie przy ul. Królewskiej 65a.

 

 

 
FabLab Małopolska otwarty jest dla każdego, a jego działalność opierać się o będzie o system abonamentowy oraz cykliczną organizację warsztatów i wydarzeń, także we współpracy z instytucjami oświaty, szkołami i uczelniami wyższymi. Planowane jest też uruchomienie mobilnego laboratorium (MobiLab), który będzie mógł dotrzeć do placówek oświatowych w całej Małopolsce. Pozwoli on młodym ludziom, także z małych miejscowości, na wykorzystanie nowoczesnych technologii i przeprowadzanie doświadczeń niedostępnych podczas tradycyjnych lekcji w szkołach.


Pracownie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt: drukarki, laser, frezarkę, maszyny do szycia i pikowania, które pozwolą na rozwijanie własnej kreatywności i realizację autorskich pomysłów. Nowe projekty oraz konstrukcje będą rozpowszechniane w systemie otwartych licencji (Open Source). FabLab Małopolska przygotowuje również intensywny program warsztatów dla osób w każdym wieku, w ramach których będzie można poznać zasady kodowania i programowania, stworzyć model latający, zbudować dron czy też drukarkę 3D, poznać technikę chenilli w patchworku oraz dowiedzieć się, jak uszyć patchwork z t-shirtów. Powstanie FabLab Małopolska (z ang. Fabrication Laboratory) jest jednym z tegorocznych projektów strategicznych Województwa Małopolskiego. Za jego realizację odpowiada Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i powołana przez nią fundacja Inteligentna Małopolska. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

 

Posłuchaj co mówią o nas w Radiu Kraków - kliknij tutaj

 

Posłuchaj co mówią o nas w Radiu Plus - kliknij tutaj

 

 

LOKALIZACJA

 

FabLab zlokalizowany jest przy ul. Królewskiej 65a w Krakowie. To doskonała lokalizacja, gdyż daje możliwość szybkiego dostępu do naszych pracowni zarówno dla studentów jak również mieszkańców Krakowa. W okolicy mieszczą się siedziby większości krakowskich uczelni. Do Rynku Głównego dojechać można w zaledwie kilka minut, a od dworca PKP dzieli nas ledwie kilka kilometrów. Mimo remontu, jaki prowadzony jest przy ul. Królewskiej szybko i łatwo można do nas dotrzeć autobusową komunikacją zastępczą.

 

 

18 października 2018

Pracownia modelarska

Pracownia projektowa

Pracownia elektroniki

Pracownia druku 3d

Pracownia fotograficzna

Pracownia krawiecka