OBSŁUGA FREZARKI CNC + SZKOLENIE BHP (30.11.2018)

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą w przyszłości korzystać z naszej frezarki cnc. Uczestnicy, którzy pozytywnie przejdą szkolenie uzyskają możliwość samodzielnej pracy na tym urządzeniu. Dowiemy się jak przygotować frezarkę do bezpiecznej pracy. Zobaczymy jak przygotowywać pliki i wygenerować w prosty sposób G_KOD do frezarki.

 

DATA WYDARZENIA: 30 LISTOPADA 2018, GODZ. 16:30.

CZAS TRWANIA: 2 godz.

MIEJSCE WYDARZENIA: FabLab Małopolska ul. Królewska 65A.

 

  • ADRESACI WYDARZENIA : Warsztaty  adresowane jest do osób, które potrafią zaprojektować obiekt w programach typu CAD i chcą wykonywać swoje projekty na frezarce CNC. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Nie ma górnej granicy wiekowej. 
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: max. liczba uczestników 6 osób.
  • SPOSÓB REKRUTACJI: Zgłoszenia należy wysyłać na adres: dominik.kulpinski@fablabmalopolska.pl . O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które się zakwalifikują , zostaną poinformowane o tym fakcie mailem zwrotnym. Zgłoszenia wysyłamy do dnia 29 LISTOPADA 2018 r. do godziny 20:00.
  • KOSZTY UCZESTNICTWA W WYDARZENIU: Koszt szkolenia 50zł/osoba.  W mailu potwierdzającym zakwalifikowanie do warsztatów otrzymają Państwo dane do wpłaty Potwierdzenie wpłaty należy przedstawić osobie prowadzącej szkolenie (jest to warunek konieczny dopuszczający osobę do szkolenia).
  • MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE KONIECZNE DO PRZEPROWADZENIA WYDARZENIA : Osoby biorące udział w szkoleniu proszone są o przygotowanie pliku w dxf (projekt w 2d) Plik będzie miał charakter instruktażowy. Zostanie obrobiony na frezarce w materiale o grubości 3mm, frezem  1,6mm Maksymalny rozmiar rysunku to pole 150mmx150mm ( obszar roboczy frezarki 600x900mm). Osoba, która otrzyma maila potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach zobowiązana jest przesłać swój plik w formacie dxf na adres podany w sposobie rekrutacji. Można również wygenerować swój G_KOD pamiętając, że musi on mieć rozszerzenie nc ( parametry: jednostka długości: milimetr, prędkość mm na minutę, polecenia łuku: G02, G03, współrzędne I/J względne.
  • PROWADZĄCY WYDARZENIE : Prowadzącym szkolenie jest Dominik Kulpiński, osoba na co dzień zajmująca się obróbką materiału na maszynach CNC.
22 listopada 2018

Pracownia modelarska

Pracownia projektowa

Pracownia elektroniki

Pracownia druku 3d

Pracownia fotograficzna

Pracownia krawiecka

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI