OBSŁUGA FREZARKI CNC + SZKOLENIE BHP (30.11.2018)

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą w przyszłości korzystać z naszej frezarki cnc. Uczestnicy, którzy pozytywnie przejdą szkolenie uzyskają możliwość samodzielnej pracy na tym urządzeniu. Dowiemy się jak przygotować frezarkę do bezpiecznej pracy. Zobaczymy jak przygotowywać pliki i wygenerować w prosty sposób G_KOD do frezarki.

 

DATA WYDARZENIA: 30 LISTOPADA 2018, GODZ. 16:30.

CZAS TRWANIA: 2 godz.

MIEJSCE WYDARZENIA: FabLab Małopolska ul. Królewska 65A.

 

  • ADRESACI WYDARZENIA : Warsztaty  adresowane jest do osób, które potrafią zaprojektować obiekt w programach typu CAD i chcą wykonywać swoje projekty na frezarce CNC. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Nie ma górnej granicy wiekowej. 
  • LICZBA UCZESTNIKÓW: max. liczba uczestników 6 osób.
  • SPOSÓB REKRUTACJI: Zgłoszenia należy wysyłać na adres: dominik.kulpinski@fablabmalopolska.pl . O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które się zakwalifikują , zostaną poinformowane o tym fakcie mailem zwrotnym. Zgłoszenia wysyłamy do dnia 29 LISTOPADA 2018 r. do godziny 20:00.
  • KOSZTY UCZESTNICTWA W WYDARZENIU: Koszt szkolenia 50zł/osoba.  W mailu potwierdzającym zakwalifikowanie do warsztatów otrzymają Państwo dane do wpłaty Potwierdzenie wpłaty należy przedstawić osobie prowadzącej szkolenie (jest to warunek konieczny dopuszczający osobę do szkolenia).
  • MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE KONIECZNE DO PRZEPROWADZENIA WYDARZENIA : Osoby biorące udział w szkoleniu proszone są o przygotowanie pliku w dxf (projekt w 2d) Plik będzie miał charakter instruktażowy. Zostanie obrobiony na frezarce w materiale o grubości 3mm, frezem  1,6mm Maksymalny rozmiar rysunku to pole 150mmx150mm ( obszar roboczy frezarki 600x900mm). Osoba, która otrzyma maila potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach zobowiązana jest przesłać swój plik w formacie dxf na adres podany w sposobie rekrutacji. Można również wygenerować swój G_KOD pamiętając, że musi on mieć rozszerzenie nc ( parametry: jednostka długości: milimetr, prędkość mm na minutę, polecenia łuku: G02, G03, współrzędne I/J względne.
  • PROWADZĄCY WYDARZENIE : Prowadzącym szkolenie jest Dominik Kulpiński, osoba na co dzień zajmująca się obróbką materiału na maszynach CNC.
22 listopada 2018