fbpx
 

PRACOWNIAKRAWIECKA

Bardzo lubimy naszą pracownię krawiecką. Wyposażyliśmy  ją w super maszyny do szycia marki BERNINA, które pozwolą zrealizować nawet najbardziej odjechane pomysły. Wierzymy, że te niezawodne urządzenia sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom. W razie czego opiekunki pracowni chętnie pomogą: przeszkolą, pokażą co i  jak, doradzą. Możesz nauczyć się tu szycia od totalnych podstaw a także, jeśli już coś potrafisz, doskonalić swoje umiejętności. Możesz także wynająć jedną z naszych maszyn na godziny i szyć samodzielnie. Ty wybierasz:)

MASZYNY DO SZYCIA

5 stanowisk
Na wyposażeniu każdej z maszyn znajduje się stolik powiększający pole pracy, kolanówka, stopka z górnym transportem, stopka BSR z czujnikiem laserowym (do pikowania), automatyczna stopka do dziurek, stopka do wszywania zamków, stopka podstawowa szerok (zamknięta i otwarta), stopka overlockowa, stopka ¼ cala.

LONGARM

Longarm to specjalna maszyna do pikowania przeznaczona zarówno do profesjonalnych prac, jak i realizacji hobby. Zaprojektowana, wykonana w Szwajcarii rama do quiltingu to kwintesencja szwajcarskiej precyzji. Znajdziecie ją w naszej pracowni krawieckiej. Wielkość Longarm Quilt pozwoli Wam na pikowanie nawet największych projektów. 1 stanowisko
Na wyposażeniu znajduje się stolik powiększający pole pracy do pikowania z wykorzystaniem szablonów, szablony do pikowania, stopka do pikowania z użyciem linijek.

HAFCIARKI
 • MULTI- HAFCIARKA BERNINA B 770 QE
  1 stanowisko
  Multi-Hafciarka komputerowa jest zarazem wielofunkcyjną i profesjonalną maszyną do szycia. Na wyposażeniu znajdują się: stolik powiększający pole pracy, kolanówka, stopka z górnym transportem, stopka BSR z czujnikiem laserowym (do pikowania), automatyczna stopka do dziurek, stopka do wszywania zamków, stopka podstawowa szeroka (zamknięta i otwarta), stopka overlockowa, stopka ¼ cala oraz cztery tamborki różnej wielkości.
  Wyposażona w moduły dodatkowe:
  BERNINA CutWork – wycinanie w tkaninie zaprojektowanych wzorów.
  BERNINA PaintWork – malowanie pisakami na dowolnym materiale.
  BERNINA CrystalWork – wykonywanie zdobień z kryształków o różnej wielkości.
 • MULTI- HAFCIARKA BERNINA B 700
  1 stanowisko
  Na wyposażeniu znajdują się: cztery tamborki różnej wielkości.
  Maszyna współpracuje z modułami:
  BERNINA CutWork – wycinanie w tkaninie zaprojektowanych wzorów
  BERNINA PaintWork – malowanie pisakami na dowolnym materiale
  BERNINA CrystalWork – wykonywanie zdobień z kryształków o różnej wielkości
WARSZTAT
 • COVERLOCK BERNINA B 48
  2 stanowiska
 • STÓŁ PRASOWALNICZY COMEL MAXI C
  1 stanowisko
  Stół prasowalniczy z wytwornicą pary o pojemności kotła 1,5 litrów. Charakteryzuje się też odsysaniem oraz podgrzewaniem.
 • STÓŁ KROJCZY
  1 sztuka
  Wyposażenie stołu stanowią klamry krawieckie. Wymiary 140 cm na 200 cm.
 • OPROGRAMOWANIE HAFCIARSKIE BERNINA WILCOM
  2 stanowiska komputerowe

SZKOLENIA

SZKOLENIE STANOWISKOWE PODSTAWOWE
012345678900123456789001234567890
2 GODZINY
Szkolenie, które umożliwi Ci obsługę wybranego przez Ciebie urządzenia: maszyny do szycia, coverlocka czy hafciarki.
SZKOLENIE STANOWISKOWE ZAAWANSOWANE
012345678900123456789001234567890
3 GODZINY
Poszerzone szkolenie postawowe o opcje ćwiczeń praktycznych: uszycie poszewki na poduszkę (maszyna do szycia), dzianinowej czapki (coverlock).
KURS SZYCIA OD POSTAW PIERWSZE KROKI Z MASZYNĄ
012345678900123456789001234567890
CYKL 6 SPOTKAŃ
Obsługa maszyny wieloczynnościowej, podstawowe ściegi i szwy, podstawy materiałoznawstwa, sposoby układania form i krojenia tkanin, samodzielnie szycie poszewki na poduszkę, woreczka z dnem, torby dwustronnej z kieszenią i zaszewkami oraz kosmetyczki z zamkiem.

WYNAJEM

MASZYNA DO SZYCIA, COVERLOCK, HAFCIARKA
0123456789001234567890
godzina pracy na wybranej maszynie
Możliwa do realizacji po przebytym szkoleniu stanowiskowym podstawowym i BHP (bezpłatnie). Materiały we własnym zakresie.
LONGARM
0123456789001234567890
godzina pracy na longarmie
Możliwa do wykupienia po szkoleniu stanowiskowym podstawowym i BHP (bezpłatne). Materiały we własnym zakresie.
INDYWIDUALNE KONSULTACJE
0123456789001234567890
godzina
Jeśli potrzebujesz skonsultować swój projekt wykrój lub cokolwiek innego umów się z naszymi opiekunkami pracowni krawieckiej na indywidualne konsultacje.

PROPONOWANEKURSY

https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2021/05/IMG-4887-scaled.jpg
KURSY

PIERWSZE KROKI Z MASZYNĄ DO SZYCIA

Na warsztatach zaprzyjaźnimy się z maszyną, poznamy jej funkcje, rozgryziemy jak działa i do czego służą te wszystkie przyciski, dźwignie i pokrętła. Poznamy podstawy materiałoznawstwa, sposoby układania form i krojenia tkanin. Razem uszyjemy, zaczynając od prostych rzeczy, poszewki na poduszkę i woreczki z dnem, a następnie szyjąc kolorową torbę dwustronną z wewnętrzną kieszenią oraz kosmetyczkę zapinaną na zamek, poznamy różne techniki szycia.
WIĘCEJ
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2021/11/torbawashpap.jpg
KURSY

Torba z Washpapy

Torba z washpapy! Ten temat ciągle do nas wraca... bo washpapa to cudowny materiał, całkowicie EKO, wyglądem przypomina skórę, jest bardzo wytrzymały i można go prać, bez obaw. Na warsztatach uszyjesz, pojemną torbę z podszewką i dużą zewnętrzną kieszenią! Zdobędziesz nowe doświadczenie i umiejętności! Chcesz zrobić sobie prezent pod choinkę? A może komuś ofiarować? Serdecznie zapraszam.
WIĘCEJ
https://www.fablabmalopolska.pl/wp-content/uploads/2021/09/szycie-dzieci-mlodsze-scaled.jpg
KURSY

Szycie dla dzieci grupa poczatkująca

Zapraszamy dzieci na zajęcia w pracowni krawieckiej. Razem poznamy tajniki szycia, zapoznamy się z obsługą maszyny i poznamy jej możliwości. Igły, szpilki i nożyczki staną się naszym sprzymierzeńcem. Będziemy, liczyć, odmierzać i ciąć... i w taki sposób rozwijać zdolności manualne i kreatywność .Dowiemy się czym jest patchwork i aplikacja. Doborem tkanin i wzorów stworzymy własne kompozycje. Będziemy szyć, szyć, szyć… Piórniki, poduchy, przytulaki, ozdoby świąteczne i prezenty na różne okazje… Zapewne wyobraźnia podsunie nam mnóstwo pomysłów… Czas spędzony w pracowni krawieckiej pozwoli zdobyć nową umiejętność i być może odkryć w sobie nowe pasje.
WIĘCEJ

Zobacz nasz tygodniowy kalendarz

KONTAKT
ul. Królewska 65A, 30-081 Kraków
665 770 994 lub 665 770 995
Pn- Pt: 8:00 - 17:00 a czasem do wieczora 🙂
PRZYDATNE LINKI
Newsletter