KONKURS

 

Masz pomysł na produkt lub usługę, która poprawi jakość życia starszych osób? Zgłoś swój pomysł w konkursie InnoMaker!
 

W konkursie możesz wziąć udział indywidualnie lub z zespołem osób!
Aby wziąć udział należy złożyć Formularz zgłoszeniowy zawierający:

  • Twoje dane osobowe i kontaktowe (a w przypadku zespołów dane wszystkich jego członków)

  • opis zgłaszanego projektu na produkt lub usługę – m.in.: charakterystyka projektu, kontekst jego powstania, innowacyjność, intencja, materiał wykonania

  • załączniki – np. materiał graficzny, projekt, prototyp [nieobowiązkowo]

 

W trakcie prac możesz skorzystać z pomocy Mentora! Daj znam tylko znać na fablab@fablabmalopolska.pl, a skontaktujemy się z Tobą i umówimy spotkanie. 

LAUREACI KONKURSU "INNOMAKER"

 

I miejsce: Aneta Fausek – Kaczanowska – „Ciekawiej razem”

 

W czasach pełnych technologii nie zawsze mamy czas na rozmowę twarzą w twarz i wspólne działanie. Zaprojektowany przez Panią Anetę produkt pod nazwą „Ciekawiej razem” ułatwia kontakt seniora z młodym pokoleniem poprzez wspólną zabawę i rozmowę. Stworzony, by pomóc w kreatywnym spędzaniu czasu, nawiązywaniu relacji międzypokoleniowych, inicjowaniu rozmów.
Gra „Ciekawiej razem” to 12 kart do pracy w parach z umieszczonymi na nich wyrazami, które w odpowiednim zestawieniu stworzą wyrażenia będące początkiem wspólnego działania i tworzenia.


 

II miejsce: Szymon i Mateusz Bielówka – „Lekobudzik”

 

Lekobudzik z wmontowanym dozownikiem lekarstw to automatyczny dozownik lekarstw z budzikiem i aplikacją do powiadamiania opiekuna osoby starszej o wydanych lekarstwach, stworzony przez braci Szymona i Mateusza.  Odpowiednio zaprojektowany budzik ma służyć systematycznemu przyjmowaniu leku przez osobę starszą, która ma problemy z pamięcią. Ma on za zadanie sygnalizowanie pory przyjęcia leku oraz jego wydawanie. Może być przygotowany jako dozownik dzienny lub tygodniowy.


 

III miejsce: Izabela Szczepańska – „Inteligentny pojemnik na tabletki”

 

Wykonany z drewna pojemnik z 7 szufladkami, z 7 dniami tygodnia został zaprojektowany przez Panią Izabelę. Szufladki ulokowane w trzech rzędach będą miały przypisane trzy pory dnia, w których należy przyjąć leki. Produkt zostanie wyposażony w zestaw czujników oraz łącze wi-fi, które pozwolą na zdalne monitorowanie przyjmowania leków przez osobę starszą, a także lampkę i lokalizator, który ułatwi odnalezienie pojemnika.


 

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

 

Przewidujemy wyłonienie 3 Laureatów konkursu:

 

  • Miejsce l – nagroda pieniężna w wysokości 1 000,00 zł oraz 4 szkolenia stanowiskowe i 8 Elastycznych Abonamentów do FabLab Małopolska (o wartości 840,00 złotych.

  • Miejsce II – bezpłatny udział w Akademii Lasera organizowanej przez COLOP POLSKA (do wyboru jedno dowolne szkolenie prowadzone na terenie Polski w terminie nie przekraczającym 12 miesięcy od daty rozstrzygnięcia konkursu) oraz 4 szkolenia stanowiskowe i 8 Elastycznych Abonamentów do FabLab Małopolska (o wartości 840,00 złotych)

  • Miejsce III – 3 szkolenia stanowiskowe i 6 Elastycznych Abonamentów do FabLab Małopolska (o wartości 630,00 złotych)


Dodatkowo Zwycięzca będzie miał możliwość przygotowania wstępnego prototypu swojego produktu w FabLab Małopolska, a nasz Zespół wesprze go w procesie komercjalizacji!

do 08.10.2019 r.

 

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

do 11.10.2019 r.

OCENA POMYSŁÓW

17.10.2019 r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW 

HARMONOGRAM KONKURSU

Gala wręczenia nagród w konkursie INNOMAKER odbędzie się 17.10.2019 r.
o godzinie 11.30 w FabLabie Małopolska..

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w FabLab Małopolska (ul. Królewska 65a, 30-081 Kraków), do 24 września 2019 r. (liczy się data wpływu).

 

POBIERZ FORMULARZ I ZGŁOŚ SWÓJ POMYSŁ

Regulamin konkursu – do pobrania

FabLab Małopolska
ul. Królewska 65a, 30-081 Kraków
tel. tel. 665770994 lub 665770995 
e-mail. fablab@fablabmalopolska.pl

EN