pracownia krawiecka fablab, fablab malopolska, szycie, bernina, warsztaty krawieckie

FABLAB MAŁOPOLSKA PARTNEREM PROJEKTU GIRLS GO TECHNOLOGY

Już 26 kwietnia przeprowadzimy w FabLabie Małopolska warsztaty dla uczestniczek projektu „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologie”. To unikalny projekt, którego odbiorcami są uczennice szkół średnich powiatu jaworskiego. Jego celem jest przybliżenie dziewczynom nauk matematycznych, technicznych i inżynieryjnych. 


26 kwietnia będziemy gościć kilkunastoosobową grupę uczestniczek projektu o którym głośno jest w Polsce i Europie. Projekt Girls Go Technology, którego autorem jest Mercedes-Benz Manufacturing Poland wpisuje się w aktywność podejmowaną przez FabLab Małopolska. Rozwój technologii, upowszechnianie praktycznej wiedzy oraz inspirowanie do działania to wspólne wartości, które razem rozwijamy. Problemy jakie porusza projekt Girls GO Technology są też naszymi problemami, dlatego chcemy aktywnie uczestniczyć w ich rozwiązywaniu.

 

 

Umiejętne korzystanie z nowinek technologicznych poprawia komfort życia, stwarza możliwości rozwoju i samorealizacji. Można też wracać do starych technologii i łączyć je z nowymi. W naszym FabLabie Małopolska często tak działamy, by odkrywać nie tylko co nowe ale i to co zapomniane. 
 

18 kwietnia 2019