AKTUALIZACJA INFORMACJI O AKCJI WSPARCIA. GDZIE DOTARŁY ŚRODKI? KTO WSPIERA? Dołączają KRakowscy MAKERZY!

Wspierający, partnerzy, darczyńcy. Od kilku tygodni dzięki wsparciu darczyńców możemy choć trochę pomóc w tym specyficznym czasie, naszym zapleczem technicznym i umiejętnościami. Dla wszystkich obserwatorów, partnerów, darczyńców i wolontariuszy przesyłamy aktualizację, efekty oraz informacje o kolejnych krokach naszej akcji.  Najwięcej energii przekażcie proszę jednak tym, którzy są na pierwszej linii frontu, do których nasza akcja dociera.

 

Do tej pory w dość utrudnionych warunkach (braki materiałowe, ograniczenia osobowe i epidemilogiczne) Udało nam się dostarczyć prawie 750 przyłbic do małopolskich szpitali publicznych! W obecnym modelu przyłbicy już na dniach kolejne sztuki trafią (wg listy) bezpośrednio do zgłaszających się instytucji. W obecnej technice planujemy wykonać około 1300 szt. Na teraz rozpoczynamy wytwarzanie na bazie projektu Open Source opublikowanego przez Prusa 3D. DOŁĄCZAJĄ DO NAS TRZY KRAKOWSKIE ORGANZIACJE! Wytwórnia makerspace, Makerspace Kraków, Hackerspace Kraków! Łączymy drukarskie i laserowe siły dzięki czemu łatwiej i szybciej będzie kontynuować całą akcję. Krakowscy makerzy łącza siły! W ramach wspólnej mikrologistyki szacujemy, że jeszcze kilkaset sztuk zostanie wytworzonych! 

 

Przyłbice i maseczki trafiły do: Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, Wojskowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Centrum Medycznego Ujastek, Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla., Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Narutowicza, Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach.

 

W  najbliższych dniach kolejne przyłbice trafią do jednostek medycznych w Wadowicach, w Myślenicach, Brzesku, Bochni, Tarnowie, Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Skawinie, Nowym Sączu.

 

PRZESYŁAMY PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW, DZIĘKI KTÓRYM MOŻEMY REALIZOWAĆ CAŁE PRZEDSIĘWZIĘCIE! 

 

Aleksandra z Krakowa, Robert z Krakowa, Joanna z Krakowa, Dariusz z Krakowa, Michalina z Opoczna, Anna z Krakowa, Anna z Tych, Anna z Krakowa, Kamil z Wadowic, Bartłomiej z Jasła, Mateusz z Bobowej, Paweł z Krakowa, Kasia z Kłaja, Irena z Krakowa, Małgosia z Krakowa, Danusia z Krakowa, Sebastian z Krakowa, Lidia z Chodecz, Joanna z Krakowa, Anna z Krzeszowic, Łukasz z Krakowa, Anna z Mogilan, Aneta z Krakowa, Lilianna z Krakowa

 

Podmioty które wsparły akcję:

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Techniq Zbigniew Gabryś

FUNDACJA WARBUD - WARTO POMAGAĆ

Fundacja UNUM

KONDRAT I PARTNERZY MARIUSZ KONDRAT

Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

GALERIA MIEJSKA "ARSENAŁ" z Poznania

Tegoroczni maturzyści V LO - Komitet Studniówkowy

Fiberlogy

 

Dzieje się niesamowicie wiele, łączymy pracę wielu osób oraz trafia do nas wiele zapytań, staramy się odpowiadać lecz prosimy o zrozumienie, że w obecnych warunkach kluczowe dla nas jest wytwarzanie i organizacja.  

 

W miarę naszych możliwości będziemy starali się kontynuować działania. Pracujemy w małej, ochronnej grupie oraz rozproszonym wsparciu wolontariuszy i organizacji makerskich.

 

Dlatego osoby lub firmy, które chciałyby wesprzeć finansowo całą akcję oraz to aby Fundacja mogła jak najdłużej organizować materiały i pracę. Zachęcamy i prosimy o dobrowolną wpłatę na konto Fundacji Inteligentna Małopolska

90 1020 2892 0000 5902 0665 2400 z dopiskiem ”Przyłbice i maseczki” - darowizna.

 

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, mamy nadzieję ze gdy wszystko się uspokoi, wszystkich darczyńców będziemy mogli nadal edukować i pokazywać jak technika, zdolności techniczne i ludzie z pasją do tworzenia mogą być istotni w przyszłości. Całujemy, oczywiście wirtualnie;)

 

Będziemy na bieżąco informować o podejmowanych działaniach. Dbajcie o siebie, jesteśmy w kontakcie.

26 marca 2020