120 MINUT Z PATCHWORKIEM CZ.2 (04.12.2018)

Wydarzenie obejmuje cykl spotkań (szkolenie 2) w trakcie których uczestnicy będą zapoznawać się z technikami wykorzystywanymi przy szyciu bloków patchworkowych. Wszystkie bloki uszyte na kolejnych spotkaniach posłużą do ostatecznego uszycia patchworku. W czasie pierwszych trzech spotkań powstanie sześć bloków w konkretnym rozmiarze (10 cali). W trakcie czwartego i piątego spotkania uczestnicy stworzą tzw. kanapkę patchworkową, wypikują całość i wykończą lamówką. Uczestnicy zapoznają się z metodami szycia kwadratów z dwóch trójkątów, metodami szycia patchworkowych „gęsi”, poznają sposoby na szycie prostokątów z dwóch trójkątów, poznają tzw. znikającą dziewięciolatkę oraz znikające kwadraty.

 

wtorek: 4 grudnia
godzina: 18:00–20:00

 

 • Szkolenie odbędzie się w  FabLabie Małopolska, przy ul. Królewskiej 65a w Krakowie. Pracownia krawiecka.
 • W zajęciach będą mogli brać udział wszyscy chętni – w pierwszych trzech spotkaniach. Dwa ostatnie spotkania dedykowane będą do wszystkich uczestników poprzednich zajęć, niezależnie od faktu, w ilu spotkaniach poprzednio uczestniczyli. Zajęcia powyższe dedykowane są do osób początkujących i zaawansowanych. Doświadczenie w pracy z maszyną nie jest wymagane. Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia) powinny przedstawić zgodę rodziców na udział w zajęciach i ewentualną odpowiedzialność za skaleczenia przy operowaniu nożem krążkowym. Oczywiście wszystkie prace będą przebiegać pod nadzorem opiekuna pracowni.
 • Liczba uczestników od 1 do 5. Warsztaty mają charakter cykliczny, wymagane jest wzięcie udziału w minimum jednym spotkaniu w tygodniach od 1 do 3 i wszystkich uczestników w spotkaniach 4 i 5. Spotkań z zakresu tygodni 4 i 5 będzie więcej, tak by wszyscy chętni mieli szansę w nich uczestniczyć.
 • Szkolenie jest płatne. Zajęcia w tygodniach 1-3 koszt 35 zł za 120 min. Zajęcia w tygodniach 4-5 koszt 60 zł za 180 min. Uczestnik zobowiązany będzie do uregulowania należności za szkolenie na konto Fundacji „Inteligentna Małopolska” - numer rachunku bankowego:
  90 1020 2892 0000 5902 0665 2400.Szkolenie pokrywa koszty eksploatacyjne takie jak: tkaniny patchworkowe, nici i ocieplina. 
 • W szkoleniu zagwarantowane będą wszystkie przybory koniecznie do uszycia patchworku. 
 • Zgłoszenie należy dokonać mailowo na adres ewa.pasinska@fablabmalopolska.pl 
  O zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie prowadzący szkolenie, podstawowym kryterium rekrutacyjnym jest kolejność zgłoszeń.O kwalifikacji w szkoleniu uczestnicy zostaną poinformowani za pomocą maila zwrotnego. Wymogiem koniecznym wzięcia udziału w warsztatach jest uprzednie opłacenie uczestnictwa w zajęciach. Na zajęcia prosimy przynieść potwierdzenie wpłaty na konto – WARUNEK KONIECZNY WZIĘCIA UDZIAŁU W SPOTKANIU.
 • Zajęcia przeprowadzi Ewa Pasińska Trener posiada 15-letnie doświadczenie w szyciu patchworków. Termin przesyłania zgłoszeń do 2.12.2018 r. Termin uregulowania opłaty do 3.12.2018 r.
30 listopada 2018