120 MINUT Z PATCHWORKIEM CZ.2 (04.12.2018)

Wydarzenie obejmuje cykl spotkań (szkolenie 2) w trakcie których uczestnicy będą zapoznawać się z technikami wykorzystywanymi przy szyciu bloków patchworkowych. Wszystkie bloki uszyte na kolejnych spotkaniach posłużą do ostatecznego uszycia patchworku. W czasie pierwszych trzech spotkań powstanie sześć bloków w konkretnym rozmiarze (10 cali). W trakcie czwartego i piątego spotkania uczestnicy stworzą tzw. kanapkę patchworkową, wypikują całość i wykończą lamówką. Uczestnicy zapoznają się z metodami szycia kwadratów z dwóch trójkątów, metodami szycia patchworkowych „gęsi”, poznają sposoby na szycie prostokątów z dwóch trójkątów, poznają tzw. znikającą dziewięciolatkę oraz znikające kwadraty.

 

wtorek: 4 grudnia
godzina: 18:00–20:00

 

 • Szkolenie odbędzie się w  FabLabie Małopolska, przy ul. Królewskiej 65a w Krakowie. Pracownia krawiecka.
 • W zajęciach będą mogli brać udział wszyscy chętni – w pierwszych trzech spotkaniach. Dwa ostatnie spotkania dedykowane będą do wszystkich uczestników poprzednich zajęć, niezależnie od faktu, w ilu spotkaniach poprzednio uczestniczyli. Zajęcia powyższe dedykowane są do osób początkujących i zaawansowanych. Doświadczenie w pracy z maszyną nie jest wymagane. Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia) powinny przedstawić zgodę rodziców na udział w zajęciach i ewentualną odpowiedzialność za skaleczenia przy operowaniu nożem krążkowym. Oczywiście wszystkie prace będą przebiegać pod nadzorem opiekuna pracowni.
 • Liczba uczestników od 1 do 5. Warsztaty mają charakter cykliczny, wymagane jest wzięcie udziału w minimum jednym spotkaniu w tygodniach od 1 do 3 i wszystkich uczestników w spotkaniach 4 i 5. Spotkań z zakresu tygodni 4 i 5 będzie więcej, tak by wszyscy chętni mieli szansę w nich uczestniczyć.
 • Szkolenie jest płatne. Zajęcia w tygodniach 1-3 koszt 35 zł za 120 min. Zajęcia w tygodniach 4-5 koszt 60 zł za 180 min. Uczestnik zobowiązany będzie do uregulowania należności za szkolenie na konto Fundacji „Inteligentna Małopolska” - numer rachunku bankowego:
  90 1020 2892 0000 5902 0665 2400.Szkolenie pokrywa koszty eksploatacyjne takie jak: tkaniny patchworkowe, nici i ocieplina. 
 • W szkoleniu zagwarantowane będą wszystkie przybory koniecznie do uszycia patchworku. 
 • Zgłoszenie należy dokonać mailowo na adres ewa.pasinska@fablabmalopolska.pl 
  O zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie prowadzący szkolenie, podstawowym kryterium rekrutacyjnym jest kolejność zgłoszeń.O kwalifikacji w szkoleniu uczestnicy zostaną poinformowani za pomocą maila zwrotnego. Wymogiem koniecznym wzięcia udziału w warsztatach jest uprzednie opłacenie uczestnictwa w zajęciach. Na zajęcia prosimy przynieść potwierdzenie wpłaty na konto – WARUNEK KONIECZNY WZIĘCIA UDZIAŁU W SPOTKANIU.
 • Zajęcia przeprowadzi Ewa Pasińska Trener posiada 15-letnie doświadczenie w szyciu patchworków. Termin przesyłania zgłoszeń do 2.12.2018 r. Termin uregulowania opłaty do 3.12.2018 r.
30 listopada 2018

Pracownia modelarska

Pracownia projektowa

Pracownia elektroniki

Pracownia druku 3d

Pracownia fotograficzna

Pracownia krawiecka

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI