120 MINUT Z PATCHWORKIEM CZ.1

Wydarzenie obejmuje cykl spotkań w trakcie których uczestnicy będą zapoznawać się z technikami wykorzystywanymi przy szyciu bloków patchworkowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 listopada br. w godzinach od 18tej do 20tej.

Wszystkie bloki uszyte na kolejnych spotkaniach posłużą do ostatecznego uszycia patchworku. W czasie pierwszych trzech spotkań powstanie sześć bloków w konkretnym rozmiarze (10 cali). W trakcie czwartego i piątego spotkania uczestnicy stworzą tzw. kanapkę patchworkową, wypikują całość i wykończą lamówką.  Uczestnicy zapoznają się z metodami szycia kwadratów z dwóch trójkątów, metodami szycia patchworkowych „gęsi”, poznają sposoby szycia prostokątów z dwóch trójkątów, poznają tzw. znikającą dziewięciolatkę oraz znikające kwadraty.

 

 • W zajęciach będą mogli brać udział wszyscy chętni – w pierwszych trzech spotkaniach. Dwa ostatnie spotkania dedykowane będą do wszystkich uczestników poprzednich zajęć, niezależnie od faktu, w ilu spotkaniach poprzednio uczestniczyli.  Zajęcia powyższe dedykowane są do osób początkujących i zaawansowanych. Doświadczenie w pracy z maszyną nie jest wymagane. Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia) powinny przedstawić zgodę rodziców na udział w zajęciach i ewentualną odpowiedzialność za skaleczenia przy operowaniu nożem krążkowym. Oczywiście wszystkie prace będą przebiegać pod nadzorem opiekuna pracowni.

 

 • Liczba uczestników od 1 do 5. Warsztaty mają charakter cykliczny, wymagane jest wzięcie udziału w minimum jednym spotkaniu w tygodniach od 1 do 3 i wszystkich uczestników w spotkaniach 4 i 5. Spotkań z zakresu tygodni 4 i 5 będzie więcej, tak by wszyscy chętni mieli szansę w nich uczestniczyć.

 

 • Szkolenie jest płatne. Zajęcia w tygodniach 1-3 koszt 35 zł za 120 min.  Zajęcia w tygodniach 4-5 koszt 60 zł za 180 min. Uczestnik zobowiązany będzie do uregulowania należności za szkolenie na konto Fundacji „Inteligentna Małopolska” -  numer rachunku bankowego:
  90 1020 2892 0000 5902 0665 2400. Organizator pokrywa koszty eksploatacyjne takie jak: tkaniny patchworkowe, nici i  ocieplina.  W szkoleniu zagwarantowane będą wszystkie przybory koniecznie do uszycia patchwork
  u. 

                                                                                    

 • Zgłoszenie należy dokonać mailowo na adres ewa.pasinska@fablabmalopolska.pl O zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie prowadzący szkolenie, podstawowym kryterium rekrutacyjnym jest kolejność zgłoszeń. O kwalifikacji w szkoleniu uczestnicy zostaną poinformowani za pomocą maila zwrotnego. Wymogiem koniecznym wzięcia udziału w warsztatach jest uprzednie dostarczenie dyspozycji przelewu na wskazane w mailu konto. 
   
 • Termin przesyłania zgłoszeń do 03.11.2018 r. Termin uregulowania opłaty do 05.11.2018r. Na zajęcia prosimy przynieść potwierdzenie wpłaty na konto.

 

 

Fundacja Inteligentna Małopolska
ul. Kordylewskiwgo 11, 31-542 Kraków

REGON: 380127594 NIP: 6751645858 KRS: 0000730670

28 października 2018